• 11.02.24, 06:30

Piltmõistatus: pabulaid tulvil pealuu

Kolju, millel on vanust kuni kümme miljonit aastat, on täis väikesi kivistunud pabulaid. Kuidas said need pealuu sisse?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Fotol on kivistunud kala­kolju, mis on täis tuhandeid imepisikesi pabulaid.

Seotud lood

Lood
  • 29.05.23, 07:55
Portugalist leiti 150 miljonit aastat tagasi Euroopat valitsenud ürgkiskja kivistisi
Portugalis tehtud väljakaevamistel leiti 150 miljoni aastased verejanulise hiiu jäänused. Tule koos Imelise Teadusega jahtima Euroopa ajaloo võimsaimat kiskjat.
Lood
  • 31.01.25, 05:21
Merekoletis oli esimene samm inimese arenguteel
Läbi mikroskoobiläätse jõllitab vastu kivistunud nägu. See pentsik llom kandis nime Saccorhytus ning tema kivistis annab teadlastele võimaluse heita pilk inimese 540 miljoni aasta pikkuse evolutsioonilise teekonna algusse.
Lood
  • 01.12.20, 15:36
Imetajate seltsielu algas arvatust varem
Iidsed kivistised räägivad, et imetajatele oli sotsiaalne käitumine omane palju varem, kui teadlased seni on arvanud. Pisikesed tänapäevaseid hiiri meenutavad loomakesed elasid maa-alustes urgudes koos juba umbes 75,5 miljonit aastat tagasi.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.09.25, 10:53
Eestlased on avastanud Midea kodumasinad – miks see bränd üha enam populaarsust kogub?
Kiire elutempo juures muutub kodu järjest olulisemaks paigaks, kus saab korraks aeg maha võtta ja puhata. Seetõttu otsivad paljud pered kodumasinaid, mis oleksid usaldusväärsed, säästaksid aega ja looksid kodus mõnusama keskkonna. Just neid vajadusi täidab rahvusvaheline kodumasinate tootja Midea, mis on Eestis viimastel aastatel kiiresti tuntust kogunud.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele