Portugalis tehtud väljakaevamistel leiti 150 miljoni aastased verejanulise hiiu jäänused. Tule koos Imelise Teadusega jahtima Euroopa ajaloo võimsaimat kiskjat.
Pärast hüplikku sõitu ebatasasel maastikul peatub tumesinine maastur lõpuks järsaku serval. Autost astuvad välja kaks korralikult läbi raputatud meest: Lissaboni NOVA ülikooli paleontoloogiaprofessor Octávio Mateus ja tema kolleeg Michael Martinho. Rada nende ees viib järsust nõlvast üles, ja kui teadlased lõpuks selle harjale jõuavad, pakub Atlandi ookeanilt puhuv jahe briis neile Portugali lämmatavast leitsakust leevendust. Piki randa ulatub nii kaugele, kui silm seletab, triibuline kaljusein.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elukas oli ninast sabaotsani kümme meetrit pikk ning pidas jahti Lõuna-Inglismaa rannikualadel. Ilmselt on see suurim maismaakiskja, kes on eales Euroopas elanud.
Viimaseil aastail on Põhjamaade kaljudest leitud luude ja hammaste kivistisi, mis pajatavad selle maailmanurga varastest asukatest. Leiud räägivad piirkonnast, mis oli täis verejanulisi hiigelsuuri loomi, kes elasid seal veel isegi 3,5 miljonit aastat tagasi.
Miljonite aastate eest elanud dinosauruste säilmeid leitakse maa seest kivististena. Kui sa tahaksid tulevikus saada arheoloogide leiumaterjaliks, kuidas pead siis käituma?