• 04.04.22, 15:47

Õnnetu kurg andis vastuse rändlindude mõistatusele

Aastasadu murdsid Euroopa suurimad mõtlejad pead selle üle, kuhu linnud talveks kaovad. Kas nad magavad kuskil talveund, lendavad Kuule või kehastuvad ümber? Mõistatus sai 1822. aastal vastuse Põhja-Euroopasse lennanud kure abiga, kel oli nool kaelas.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Markkrahv Christian Ludwig von Bothmer laskis 21. mail 1822 Põhja-Saksamaal praegusel Mecklen­burg-­Vorpommerni liidumaal Klützi linna lähistel alla toonekure. Lindu uurides avastas von Bothmer oma suureks üllatuseks, et keegi teine kütt oli kurge juba jahtida proovinud. Kure kaelast oli läbi lastud umbes 80 sentimeetri pikkune rauast teravikuga nool, mis oli linnu kaela kinni jäänud. See oli tunginud kure kehasse tema rinna piirkonnas ning väljunud siis kõrgemalt kaelast. Markkrahv mõtiskles pisut oma erilise leiu üle ning andis surnud linnu taksidermistile, et too topise teeks.

Seotud lood

Lood
  • 31.10.24, 05:33
Loomariigi sügis on talveks valmistumisega seotud toimetustest tulvil
Loomad valmistuvad talviseks külmaks ja toidu puuduseks erineval moel: kelle verre lisandub alkoholi, kes laiendab aju. Sellised geniaalsed meetmed võivad saada määravaks elu või surma vahel.
Lood
  • 25.11.24, 05:51
Fantaasiarikkad tukastamisasendid: loomad magavad end edukaks
Fantaasiarikkad magamisasendid ja äärmuslik unerütm annavad looduse unimütsidele ellujäämisvõitluses eelise.
Lood
  • 01.07.22, 14:48
2022. aasta juuli teadusfotod
Helendav näriline, tähe sünd, uvine tolmlemine… Vaata siit efektseid teadusfotosid!
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele