• 08.09.23, 17:56

Äsja avastatud komeeti võib lähipäevil näha palja silmaga

Komeet nimega Nishimura, mis avastati vaid kuu tagasi, võib olla põhjapoolkeral viibijatele lähipäevil palja silmaga nähtav.
© AFP
  • © AFP
Komeedi avastas 12. augustil Jaapani amatöörastronoom Hideo Nishimura. Selle mõõtmed pole täpselt teada. On siiski väga haruldane, et komeet jõuab Maalt parima nähtavuseni nii kiiresti pärast avastamist, ütles Pariisi observatooriumi astrofüüsi Nicolas Biver uudisteagentuurile AFP. Paljud komeedid avastatakse tema sõnul kuid või aastaid enne seda, kui need Päikesest lähedalt mööduvad.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.24, 06:37
Tähistaevas Eesti kohal: viinakuu vaated
Oktoober tähistab meie laiuskraadidel tõelise sügise saabumist, sest nüüd on päevad juba päris tuntavalt öödest lühemad ning harvad pole enam öised miinuskraadidki. Oktoobri üldist ilmet sügiskuuna iseloomustavad hästi selle mõned rahvasuus kõlavad nimetused: koolja-, viina-, hinge-, kolletamis-, lehelangus-, pori- ja roojakuu.
Lood
  • 01.09.24, 06:52
Tähistaevas Eesti kohal: sügiskuu september toob tähed välja
Rooma kalendris oli september aasta seitsmes kuu, millest annab aimu ka kuu nimetuse ladinakeelne tüvi septem ehk „seitse“. Meile on see esimene sügiskuu, kuigi ametlikult algab see aastaaeg 22. septembril ehk sügisesel pööripäeval, mil päev ja öö on ühepikkused.
Lood
  • 01.01.24, 06:50
Tähistaevas Eesti kohal: jaanuaris alustame taas uut ringi ümber Päikese
Vanade roomlaste kahenäolise jumala Januse järgi nime saanud kuu algus tähendab, et algab ka meie koduplaneedi järjekordne mõtteline uus tiir ümber Päikese. Ühtlasi on jaanuar esimene tõeline talvekuu. Rahvasuus on see tuntud kui näärikuu, südakuu, helmekuu, algukuu või talvistekuu.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele