• 01.07.22, 14:06

Maailma ohtlikem järv

Kesk-Aafrikas asuv Kivu järv on maagaasi varakamber, kust seda odava energiaallikana ammutatakse. Nüüd aga annavad teadlased häiret, sest järv sisaldab ka suurel hulgal süsihappegaasi, mis võib vetesügavusest plahvatuslikult välja paiskuda.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Üle Kameruni laiub rahulik, soe öö. Nyosi järve siledalt, vaikselt veepinnalt peegeldub kuuvalgus.

Seotud lood

Lood
  • 03.05.23, 08:29
Põline kliimapätt naftatööstus hakkab planeeti päästma
Põhjameres seisavad mitu vana, töö lõpetanud naftapuur­platvormi reas ja roostetavad. Võib juhtuda, et varsti hakatakse neilt pumpama süsinik­dioksiidi merepõhja – sinnasamma, kust varem naftat välja pumbati. Üks puurplatvorm suudaks merepõhja alla ladustada sama palju kasvuhoonegaasi, kui 725 000 inimest aastas toodavad.
Lood
  • 25.02.24, 06:36
Vanad söejaamad asuvad keskkonna kaitsele
Kivisöeelektrijaamad saastavad, on ajale jalgu jäänud ja meie kodu­planeedile üleüldse väga halvad, kuid energiaallikana ja keskkonna arengus võivad need mängida olulist rolli. Mõne lihtsa kohanduse abil võivad vanad jaamad anda meile nimelt nii palju kliima­sõbralikku elektrienergiat, kui vaja.
Lood
  • 02.06.24, 06:14
Kahe silma vahele jäänud kliimapätt metaan saab sakutada
Maa kliima soojenemine on kontrolli alt väljunud. Et saavutada kliima­eesmärke, ei suuda me süsinik­dioksiidi heidet piisavalt kiiresti kahandada. Seetõttu uurivad teadlased uusi lähenemis­viise. Nad püüavad saada lisaaega, eemaldades atmosfäärist veel ohtlikuma kasvu­hoonegaasi.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele