Pythagorase teoreem on palju enamat kui lihtsalt tähed ja numbrid. Selle taga peitub salapärane antiikkreeklane Samose saarelt, keda kummardasid teda pooljumalaks pidavad jüngrid.
Kuigi Pythagoras on tänapäeval üks tuntumaid antiikkreeklasi, on eksperdid päris kindlad üksnes mõnes faktis selle mehe kohta. On teada, et ta elas 6. sajandil eKr Samosel, tema töö pani aluse omalaadsele numbrikultusele ja ta nimi on igaveseks seotud valemiga a² + b² = c², mille autor ta tegelikult ilmselt polegi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koolis õpime, et ringis on 360 kraadi ja et me teeme 180kraadise pöörde, kui muudame oma meelt. Kas ringi kraadide arv ei võiks olla niisugune, millega oleks lihtsam töötada, näiteks 100?
Vahetult pärast Suurt Pauku läks aine sõlme ja tekkisid dimensioonid, milles me elame. Nii kõlab üks uuem seletus küsimusele, miks universumis on just kolm mõõdet. See teooria muudab universumi tekkelugu.
Sinu otsus juua hommikul tass kohvi võib filosoofid ja füüsikud tülli ajada. Kas sa langetasid selle otsuse just äsja ise või määrati kohvijoomine kindlaks juba miljardeid aastaid tagasi, kui universum tekkis? Teadus hakkab vastusele lähemale jõudma ning tulemus näib seadvat löögi alla meie vaba tahte eksistentsi.