• 13.06.24, 15:46

Millal hakkasid meie esivanemad neandertallastega seksima?

Üks inimajaloo vanemaid ja mõistatuslikumaid armuafääre peidab end meie DNAs. Nüüd on geeniuurijad teada saanud, millal täpselt neandertallased ja nüüdisinimesed ühiseid lapsi said.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Neandertallased küll surid umbes 40 000 aasta eest välja, kuid nad ei ole kaugeltki kadunud. Enamiku eurooplaste geenid sisaldavad kuni 4% ulatuses neandertallaste pärilikkusmaterjali.

Seotud lood

Lood
  • 19.05.23, 06:12
Seksikad kohtingud hävitasid neandertallased
Uue uuringu põhjal võis eelajaloolisele inimliigile põntsu panna suguline läbikäimine nüüdisinimesega.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.
Lood
  • 03.11.24, 05:59
Inimese põlvnemine põhjustab siiani peavalu: kes ikkagi olid meie esivanemad?
Teadlaste sõnul tekkisid tänapäeva inimesed u 160 000 aastat tagasi, olles valmis vallutama kogu maailma. Pole aga teada, kuidas see juhtus. Teadlased on meie minevikku uurinud Aasia metsades ja Aafrika savannides. Mine tea, võib-olla on nüüd leitud see puuduv lüli, tänu millele võib meie sugupuu lõpuks ometi valmis saada.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele