• 16.08.23, 14:12

Võim muudab me aju ja isiksust

Võim on kõiki ühiskonna osi ja kihte läbiv mõtteline konstruktsioon. Piisab ainult õige vähesest võimust, et inimese isiksus juba märkimisväärselt muutuks.
© Shutterstock
  • © Shutterstock

Võim tuleb ja empaatia läheb

Seotud lood

Lood
  • 01.10.17, 19:07
Teadlased leidsid uue varjatud meele
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistin­guid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte ni­mekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.
Lood
  • 04.10.24, 06:07
Õpeta oma last just nii: hea õppimise saladused muugiti lahti
Kuidas võiks laps teadmisi omandada kõige paremini? See küsimus on eksperte vaevanud aastaid, kuid nüüd on teadlased sadat miljardit närvirakku uurinud ning kaardistanud õppimise teekonna ajus. Avastus näitab, et võib-olla oleme oma laste õpetamisele lähenenud sootuks vale nurga alt.
Lood
  • 27.09.23, 06:34
Nagu loterii: peale vanemate ja keskkonna mõjutab isiksuse kujunemist ka juhus
Rohkem kui kolmandikku meie isiksusest ei ole võimalik selgitada geenide või kasvukeskkonnaga. Teadlased leiavad, et aju arengu ajal toimuvad juhuslikud sündmused määravad selle, missugusteks inimesteks me kujuneme.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele