• 02.07.25, 16:50

Norskamine kui ohu märk

Miks me norskame? Miks mõni inimene norskab teistest valjemini? USA teadlased uurisid norskamist põhjustavaid bioloogilisi protsesse ja leidsid pikka aega püsinud keerulistele küsimustele vastused. Need lükkavad ümber ühe vana oletuse ning uued teadmised võivad isegi päästa su elu.
Norskamine kui ohu märk
  • Foto: Shutterstock
Kas sina ärkaksid keset ööd, kui su partner tõmbaks magamistoa vaikuses ühtäkki just kui mootorsae käima? Loodetavasti ei pea sa kunagi niisugust olukorda läbi elama, aga sarnase probleemiga seisavad iga öö silmitsi päris paljud inimesed. Nimelt võib norskamisheli tugevus ulatuda üle 90 detsibelli (dB) ning see valjus on võrdne just mootorsae omaga.

Seotud lood

Lood
  • 14.05.25, 17:27
Briti teadlane pakub vahelduvpaastule märksa lihtsamat alternatiivi
Lood
  • 31.12.24, 05:01
Higihaisu saab vähendada
Tööd või trenni tehes on mõnus higi valada, kuid mõnele inimesele valmistab liigne higistamine rohkesti ebameeldivusi. Nüüd oskavad arstid higi tootmist vähendada või eemaldada halva higilõhna, kandes patsiendile üle teise inimese baktereid.
Lood
  • 15.06.25, 15:48
Bioloog pöörab vananemise tagasi
Tüvirakuteadlane Maria Carolina Florian ei osanud arvata, et tema ravim paneb vananevad labori­hiired nooruslikul ja kepsakal sammul ringi jooksma. Just nii aga juhtus. Tema ravimi sihikul on hiirte vananemise juurpõhjused. Ravim võib toimida samamoodi inimeste puhul.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele