
- Atari 2600 mängukonsool.
- Foto: Photology1971
OpenAI arendatud keelemudel ChatGPT on üldiselt muljet avaldav tööriist, mis on suuteline genereerima ka siis, kui tal faktiteavet napib, veenvana näivaid oletusi. Siiski on palju sellist, millega see oma (näilisele) intelligentsusele vaatamata hakkama ei saa. Nüüd alistus ChatGPT 1979. aastal toodetud Atari mängukonsoolile malemängus - bluffimine polnud siinkohal võimalik.
IFLScience nendib, et kuigi ChatGPT on osutunud osavaks paljus, sealhulgas isegi kosmoselaevade juhtimise simuleerimises, ei ole see ka viimaste täiustuste kiuste matemaatikas just teab mis tubli. Värskeima hoobina selgub, et see on malemängus kehvem kui Atari mängukonsool aastast 1979.
ChatGPT otsustas väikese eksperimendina Atari 2600 malemänguga vastamisi seada Citrixi insener Robert Jr. Caruso - lihtsalt “et näha, mis juhtub”. See toimus pärast inseneri vestlust tehisintellektiga maleajaloo teemadel, misjärel ChatGPT olevat pakkunud end vabatahtlikult Atari vastu malet mängima, kirjutas Caruso LinkedInis. Ta lisas, et tehisaru tahtis teada, kui kiiresti ta suudab võita mängusüsteemi, millel on suutlikkus mõelda ainult üks-kaks käiku ette ja mis töötab 1,19 MHz protsessoril.
Kuigi ChatGPT on üks kõrgetasemelisemaid tehisintellekti mudeleid, ei ole see kuidagi malele spetsialiseerunud, mistõttu tulemus polnud ette aimatav.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vaatamata ChatGPT enesekindlusele ei läinud mäng hästi. Insener Caruso pidi iga käigu eel parandama selle arusaamist malelauast ja hoiatama seda rumalate käikude eest. “ChatGPT hävis algtasemel täielikult,“ ütles Caruso. ”Kuigi tehisarule anti algne malelaua paigutus ette, et malendid ära tunda, ajas ChatGPT segamini vankrid ja odad, ei märganud etturite käiguvõimalusi ning kaotas pidevalt ülevaate sellest, kus tema malendid asuvad — esmalt süüdistas ta Atari konsooli ikoone, et need on liiga abstraktsed, kuid ChatGPT ei suutnud end kokku võtta ka pärast standardse malenotatsiooni kasutusele võtmist. Ta tegi nii palju vigu, et oleks naerdud välja isegi kolmanda klassi maleklubist.“
Pärast mitmekordset lubadust, et ta mängiks paremini, kui saaks otsast alustada, vandus ChatGPT lõpuks Atari konsoolile alla. Kuigi see pole iseenesest üllatav – Atari programm oli ju spetsiaalselt male mängimiseks loodud –, tõstab see siiski esile, et üldotstarbelised tehisintellektid pole veel valmis spetsialiseeritud süsteeme ületama, isegi, kui see spetsialiseeritud vastane on pärit aastast 1979 ja töötab vaid 1,19 MHz protsessoril.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!