Rottide makku süstitud surmav viirus andis teadlastele palju uut infot aju ja mao suhete kohta. Uute teadmiste valguses võib loota, et on leitud otsetee näiteks maohaavandite ravimiseks hoopis aju kaudu.
Pittsburghi ülikooli laboris USAs lamavad ketamiiniga tuimastatud rotid teadvusetult lõikuslaual. Teadlased on ühel rotil just kõhu lõhki lõiganud ja teevad nüüd tema maoseina kaheksa süsti. Seejärel õmblevad nad haava kinni ja panevad roti isolatsioonipuuri.
Siiani on ajus leiduvad bakterid võrdunud surmava haigusega. Nüüd on bioloogid avastanud, et mikroobid üksnes ei ela ajus püsivalt, vaid võivad ka ohjes hoida psüühilisi vaevusi, äratada vaimse energia ja parandada meeleolu.
Teadus on aastasadu väitnud, et me ei saa kunagi teada, mida loomad mõtlevad. Nüüd üritavad neuroteadlased loomade vaimuilma koodi lahti muukida ning värsked avastused aitavad meil arvatavasti rohkem teada saada ka meie endi kohta.
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistinguid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte nimekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.