Üks teooria väidab, et kui ahv juhuslikult kirjutusmasina klahvidel toksib, siis paneb ta – kui aeg pole piiranguks – mingil hetkel kirja kõikmõeldavad tekstid, sh Shakespeare’i teosed, nagu „Hamlet“. Kas see võib tõele vastata?
Lõpmatu ahvi teoreem on tõenäosusteooria mõtteeksperiment. Kui šimpans teoreemi kohaselt lõpmatu aja vältel juhuslikult kirjutusmasina klahvidel toksib – teadmata, mida teeb, sest on ta ju ahv –, siis on ta lõpuks paberile saanud tähemärkide ja tähtede kõikvõimalikud kombinatsioonid. Nende hulka kuuluvad ka kõik ajaloolised tekstid, sealhulgas Shakespeare'i teosed. Idee põhineb matemaatilise konvergentsi printsiibil, kus iga sündmus, mille tõenäosus pole null, saab teoks, kui katseid võib teha lõputult pika aja jooksul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teatud materjalid muutuvad jahedamaks või soojemaks olenevalt sellest, kas neid pressitakse kokku või venitatakse välja. Nüüd kavatsevad insenerid neid materjale ära kasutada kodumasinais, et muuta need kliimasäästlikuks.
Üksteise tugevust hinnates on suurriigid hakanud tuumarelvade megatonnide asemel kalkuleerima arvutite protsessorivõimsusi. Superarvutitega saab simuleerida kõike: keha väikseimast rakust kuni tugevaimate loodusjõududeni. Peagi toovad insenerid arvutijõudluse võidurelvastumisse uue relva – kvantkompuutri.
Universum on paisunud juba Suurest Paugust alates, kuid 5–6 mld aastat tagasi hakkas paisumise tempo kiirenema. Enam-vähem samal ajal tekkis elu ja uue hüpoteesi järgi võivad need kaks asja olla omavahelises seoses. Selle hüpoteesi järgi tekitab elu lausa nii suure kaose, et mõjutab universumi arengut.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.