• 04.10.24, 06:07

Õpeta oma last just nii: hea õppimise saladused muugiti lahti

Kuidas võiks laps teadmisi omandada kõige paremini? See küsimus on eksperte vaevanud aastaid, kuid nüüd on teadlased sadat miljardit närvirakku uurinud ning kaardistanud õppimise teekonna ajus. Avastus näitab, et võib-olla oleme oma laste õpetamisele lähenenud sootuks vale nurga alt.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Möödunud aasta lõpus avalikustati järjekordne uuring õpilaste akadeemiliste võimete kohta. PISA uuringus hinnati 81 riigis 15aastaste õpilaste oskusi matemaatikas, funktsionaalses lugemises ja loodusteadustes. Mitmes Euroopa riigis on PISA uuringu tulemused näidanud juba aastaid märkimisväärset halvenemist, eriti tähelepanuväärne on see näiteks Soomes, mis kunagi oli üks tublimaid maid.

Seotud lood

Lood
  • 02.12.24, 05:06
Teadlased uurivad meie aju tundmatuid piirkondi
Murrangulise projekti käigus on sajad teadlased uurinud aju suuri, seni veel põhjalikult tundmata osi ning ilmsiks on tulnud nii mõnigi üllatav tõsiasi. Need uued teadmised võivad peagi kergemaks teha miljonite inimeste elu.
Lood
  • 09.11.23, 05:30
Surres sarnaneb su aju sinu lapsepõlve ajuga
Aju on imeliselt paindlik organ, mis erineb inimeseti väga palju. Selle närvirakkude võrgustik on igal inimesel ainulaadne, ent sellegipoolest järgib aju areng kindlat seaduspära. Teadusuuring näitab, kuidas aju ühendused elu jooksul arenevad. Inimelu lõpus sarnaneb aju elu alguses olevaga.
Lood
  • 16.11.23, 05:00
Ajuülesvõte muutub 64 miljonit korda üksikasjalikumaks
Nelikümmend aastat kestnud arendustöö on muutnud võimalikuks selle, et hiirte aju skannimisel saab aegade suurima eraldusvõimega pilte.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele