Läinud sajandi 70ndatel ja 80ndatel aastatel räägiti palju lootusetult haigete inimeste külmutamisest, et nad hiljem, kui meditsiin on arenenum, üles äratada ja terveks ravid. Mis sellest mõttest on saanud?
Kauane Imelise Teaduse lugeja Mati Pihlak saatis meile põneva küsimuse: "Mind huvitab 1970.–1980. aastail – täpset aega ma ei mäleta – levinud uudis, kus räägiti inimeste külmutamisest. Räägiti, et vähihaigeid või muu raske haiguse puhul oli võimalik lasta end külmutada seni, kuni ravim on leitud. Olevat olnud palju soovijad. Ei tea, kas sellist lahendust tegelikult ka kasutati või olid need üksnes teoreetilised arutelud? Kas külmutatud inimest on kunagi proovitud elustada?"
Lootuses, et ühel päeval oskavad arstid ravida kõiki haigusi, laseb osa ravimatult haigeid inimesi end külmutada. Miski ei taga, et nad kunagi edukalt üles sulatatakse ja taas ellu ärkavad, ent loomkatsed on andnud paljulubavaid tulemusi. Iseasi, kas need meetodid töötavad ka inimeste puhul.
Üheksa inimest kümnest, kes ootavad doonorelundit, teevad seda asjatult. Järg lihtsalt ei jõua nendeni. Ehk muudab olukorda Yalei ülikooli teadlaste leiutatud sinine imevedelik, millega on võimalik surnud inimeste elundeid kauem elus hoida ja ühel päeval ehk ka elavaid aidata.
Ajus levivad elektrisignaalid, keharakud rühmavad tööd teha ja käed liiguvad veel mitu kuud pärast seda, kui inimese süda on viimast korda löönud. Uuringuist selgub laiba siseelu surmajärgsetel minutitel, päevadel ja kuudel.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.