Punasele kääbustähele väga lähedal tiirleva Jupiteri-sarnase planeedi avastamine on sundinud astronoome muutma teooriaid planeedisüsteemide tekkimisest.
Maast 31 valgusaasta kaugusel asub objekt GJ 3512. Kuni viimase ajani pidasid astronoomid seda kaksiktähesüsteemiks ehk kaheks ümber ühise raskuskeskme tiirlevaks täheks. Hispaania autonoomse ülikooli astronoomide analüüside tulemusena aga selgus, et lugu on siiski teistsugune: GJ 3512 koosneb hoopis punasest kääbustähest ja ümber selle tiirlevast hiiglaslikust gaasiplaneedist – selline kombinatsioon on tõeliselt ebaharilik. Gaasihiid on saanud nimeks GJ 3512b ning selle mass on vähemalt 46 protsenti Jupiteri omast, samas aga punase kääbustähe mass on ainult 12 protsenti Päikese omast. Seega on need kaks objekti mõõtmetelt üksteisele palju lähedasemad kui Päike ja Jupiter.
Mis juhtub Päikesesüsteemi välisplaneetidega pärast seda, kui Päike on vesiniku ära põletanud, paisunud punaseks hiiuks ja pisemad siseplaneedid alla neelanud? Kas hiidplaneedid elavad Päikese lõppvaatuse üle?
Suur lagunev tuum ja kaootilised orkaanid poolustel. Juba poolteist aastat on NASA automaatjaam Juno uurinud hiiglaslikku Jupiteri lähemalt. Selgub, et nii planeedi sisemus kui ka välimus ei vasta teadlaste senistele ettekujutustele.