• 16.05.25, 20:35

Miks on laiskadel lõvidel suured lihased?

Lõvid näivad veetvat suurema osa päevast puhates. Kuidas ja miks on nad ikkagi nii tugevad?
20 kilomeetri kaugusele võib lõvi patrullides ühe päevaga minna. Seda teeb ta selleks, et möirates ja ennast teistele kiskjatele näidates territooriumi märgistada.
  • 20 kilomeetri kaugusele võib lõvi patrullides ühe päevaga minna. Seda teeb ta selleks, et möirates ja ennast teistele kiskjatele näidates territooriumi märgistada.
  • Foto: gualtiero boffi / shutterstock
Lõvid puhkavad 18–20 tundi päevas, aga nende lihased on ikkagi suured ja võimsad. See tundub üllatav, arvestades, et kui meie, inimesed, 75 protsenti ajast pikutaksime, siis muutuksime väga ruttu lõdvaks ja lodevaks. Peamine seletus on see, et loodus on lõvidele andnud palju tugevamad lihased kui inimestele, kuna meie keha ja lõvide keha on kohastunud väga erinevate eluviisidega. Kui inimene tahaks lõvi jõule kas või ligilähedalegi jõuda, läheks vaja väga intensiivset jõutreeningut, kuid lõvi säilitab lihased lihtsalt oma eluviisi järgides. Asi on selles, et neil lühikestel aja­vahemikel, kui lõvid ei maga ega niisama lesi, on nad erakordselt aktiivsed. Nende suur ja lihaseline keha vajab tohutult palju energiat ning parim viis selleks on jahtida ja süüa võimalikult suuri saakloomi. Suure saagi jahtimine nõuab väga palju energiat ja on intensiivne treening, sest saaki tuleb otsida ja jälitada, lõpuks kallale söösta, temaga võidelda ning maha murda.

Seotud lood

Lood
  • 10.10.23, 06:07
Seks, tiinus, pulss, eluiga: loomad purustavad kõik kiirusrekordid
Ellujäämise nimel ei saa nad aega raisata. Seks, jaht ja põgenemine sunnivad loomad äärmusteni karmis maailmas, kus liigne aeglus või halb ajastus võib maksta elu.
Lood
  • 02.02.24, 06:51
Ikka veel metsik kiisu: millal inimene ja kass sõbrunesid?
Hoolimata sellest, et kodukassid armastavad diivanil lesida ja krõbinaid täis toidukaussi, on neis säilinud palju rohkem metsikust kui teistes koduloomades. Uus geeniuuring näitab, kus ja millal hakkas kass inimesega koos elama ning kuidas levisid kodukassid üle maailma.
Lood
  • 30.12.24, 05:27
Loomariigis annab mürk elu
Meriherilane torkab läbi ohvri vererakud ja musta mamba mürk põhjustab saaklooma südame seiskumise. Mürk on siiski palju enamat kui üksnes tapavahend. Teadlased on DNA-analüüside ja keemiliste katsetega selgitanud välja mürgi päritolu. Muu hulgas teame nüüd, et tapmiseks tekkinud mürgi­näärmed on Maa elurikkust tegelikult hoopis suurendanud.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele