• 24.06.25, 10:52

Uraan pakub eluks soodsaid tingimusi

1986. aastal NASA automaatjaama tehtud uuringud panid astronoomid kahtlema elu võimalikkuses jäähiiglase Uraani kuudel. Hiljutine uuring aga näitab, et nad võisid eksida.
Uraan pakub eluks soodsaid tingimusi
  • Foto: ManuMata/ Shutterstock
Kolmkümmend üheksa aastat tagasi jõudis NASA kosmosesond Voyager 2 Uraanile piisavalt lähedale, et uurida jäähiiglase magnetvälja. NASA Jet Propulsion Laboratory ja teiste teadusasutuste teadlaste hiljutine uuring aga näitab nüüd, et mõõtmised tehti ebatavalistes tingimustes ning see võib täielikult muuta seniseid arusaamu Uraanist.

Seotud lood

Lood
  • 23.07.24, 06:31
Astronoomid mõõdavad ja kaaluvad Päikesesüsteemi
Veenuse üleminek Päikesest võimaldas 1769. aastal astronoomidel esimest korda määrata täpselt Maa ja Päikese vahemaad. Tänapäeval uurivad teadlased Päikese­süsteemi sondide ja kosmoseteleskoopidega ning võivad mõõta ja kaaluda ka kõige väiksemaid objekte.
Lood
  • 09.03.23, 13:38
Uus teleskoop avastas määratu tähevabriku
2022. aastal tööd alustanud James Webbi kosmoseteleskoop annab meile võimaluse saada Orioni udukogu sisemusest seninägemata detailseid pilte. See, mis kaugest kosmilisest udust vastu vaatab, on otsesõnu täiesti fantastiline.
Lood
  • 26.05.25, 20:54
Kui kiiresti pöörleb Linnutee?
Päikesesüsteem kihutab Linnuteel kiirusega 864 000 km/h.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele