Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Mehaaniline kulgur vallutab Veenuse
Sulatav kuumus ja purustav rõhk on lõpetanud kõik senised Veenuse missioonid. Nüüd on välja mõeldud visa mehaaniline kulgur, mis suudab Veenuse olusid taluda.
Prauh! Nõukogude kosmosesond Venera 7 langeb kiiresti läbi Veenuse tiheda atmosfääri ja kukub kolinal selle pinnale, kuna langevari ei tööta korralikult.
Temperatuur on seal nii kõrge, et plii hakkab sulama. Rõhk planeedi pinnal on võrreldav rõhuga kilomeetri sügavusel ookeani põhjas. Veenus on Päikesesüsteemis üks ebasõbralikumaid kohti, aga teadlased arvavad, et ses põrgus võib siiski eksisteerida erakordselt visa elu. Selle välja selgitamiseks saadetakse teele kosmosesond.
Planeeritud allakukkumised, ja ka lihtsalt ebaõnn on hukutanud palju kosmosesonde. Kuid need ei ole oma elu ohverdanud asjata. Isegi veel surmaheitluses koguvad sõidukid andmeid ja katsetavad hulljulgeid manöövreid. Nüüd on kord Juno käes, mis triivib surma poole Jupiteri atmosfääris.