• 11.11.23, 05:38

Me näeme petiseid ühe silmapilguga läbi

Teadlased on avastanud, et meil on hiilgav võime petiseid ära tunda, ent neil pole veel aimugi, milliste signaalide põhjal me seda täpselt teeme. Psühholoog Jill Byrnit selgitab, miks evolutsioon ei ole meid teiste petmises osavamaks muutnud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Mitu korda sa oma elus petta oled saanud? Kohe päriselt, sihilikult petta; niiviisi, et keegi on sind meelega eksitanud viisil, mis on pannud sinu halvemasse ja tema paremasse olukorda. Kui sa selle üle järele mõtled, teed sa tõenäoliselt kaks järeldust: esiteks mäletad sa pettuse ohvriks langemise juhtumeid väga täpselt ja teiseks oled sa väga harva petta saanud.

Seotud lood

Lood
  • 18.10.23, 06:42
Miks teise inimese torditükk võib meid endast välja ajada?
Inimene pigem loobub torditükist, kui võtab vastu kaaslase omaga võrreldes väiksema tüki. Põhjus on evolutsioonis ja samalaadset käitumist on näha ka meie lähimate sugulaste ahvide puhul.
Lood
  • 17.11.22, 15:31
Teadlased leidsid hea nipi, mille abil tuvastada valetajaid
Lood
  • 01.11.20, 13:16
Silmadega naeratus avab tee kassi südamesse
Kasse on ikka peetud iseseisvateks ja omapäi kõndivateks koduloomadeks, kellega inimestel võib olla keeruline sidet luua. Teadlased on nüüd välja selgitanud, et oma kiisuga vastamisi aeglaselt silmi pilutades või pilgutades on võimalik headele suhetele alus panna või neid süvendada.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele