Teadlased tegid kindlaks, et Saturni kaaslasel Enceladusel leidub fosforiühendeid. See tähendab, et ses jäises paigas on täidetud kõik eluks vajalikud tingimused.
Fosfor on elu seisukohast ülioluline element, sest see mängib võtmerolli DNA ja RNA koostises. Juba varasemast on viiteid, et fosforit võib jäistel taevakehadel leiduda ühenditena. Nüüd tehti kindlaks, et seda on ka Enceladusel. Kuna varem on kinnitatud, et seal leidub ühenditena vesinikku, hapnikku, süsinikku, väävlit ja lämmastikku, ongi olemas kõik tarvilikud elemendid, et elu tekkida saaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gaas fosfaan on tavaliselt kindel märk elu kohta, nii et kui teadlased seda Veenuse atmosfäärist leidsid, äratas see tähelepanu. Nad oletasid, et ehk otsisid mikroobid planeedi pilvkatte kõrgemast kihist endile pelgupaika, kui olud Veenuse pinnal põrgulikult kuumaks muutusid.
Hoolimata oma ainulaadsetest ja rikkalikest orgaaniliste molekulide varudest suudab Saturni suur kuu Titan tõenäoliselt toetada vaid tühist kogust biomassi, viitab bioenergeetiline modelleerimisuuring. See tähendab, et kui Titanil mingit laadi elu tõesti eksisteerima peaks, on seda koguse mõttes väga vähe.
22 hulljulget sööstu läbi Saturni rõngaste – selliste peadpööritavate manöövrite seeria sooritas hiljuti sond Cassini. Sööstude ajal tegi kosmoseaparaat gaasihiiu rõngastega lähemat tutvust ning määras nende paksuse ja keemilise koostise. Seejärel muutis sond viimast korda suunda ning põrutas otse Saturni pihta.