Einsteini 1915. aastal esitletud üldrelatiivsusteooria on pannud aluse gravitatsiooni mõistmisele ning viimastel kümnenditel on astronoomilised vaatlused sellele aina enam tuge andnud. Nii sobivad teooriaga hästi kokku ühtviisi nii mustade aukude kui ka gravitatsioonilainete kohta saadud teave ja analüüsid.
Must auk, mis on paisanud kogu sisu tagasi kosmosesse ja muutunud valgeks auguks, sureb ise selle võimsa muundumise tagajärjel. Niisugusele hüpoteesile üritavad teadlased nüüd tõestust leida, ning kui see õnnestub, muutub arusaam meie universumi olemusest igaveseks.
Astronoomid otsisid seda 20 aastat. Praeguseks on nad välja selgitanud, kuidas on universumis nähtava aine mass jaotunud. See tähendab kõigest seda, et nüüd alles algab jaht ülejäänud 95 protsendile ainele, millest universum koosneb. Uus teleskoop keskendub suurimale tükile – tumeenergiale.
Maast 27 000 korda massiivsem kosmiline keha liigub nii kiiresti, et see võib Linnuteelt sootuks väljuda. NASA teatel pole päris kindel, millega on tegu.