• 03.07.23, 12:16

Teadlased leidsid uinumishäirete probleemile uue lahenduse

USA uurijad jälgisid kolm aastat rohkem kui 500 inimest. Taas sai kinnitust, et eriti suurt rolli meie magama jäämise kiiruses mängib üks kindel tegur.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
On hilisõhtu. Sa lebad voodis ning vähkred teki all. Järgmise päeva alguseni jääb üha vähem tunde. See tunne on tuttav paljudele. Unetus ja uinumis­raskused on ühteaegu nii tüütud kui ka otseselt tervisele kahjulikud.

Seotud lood

Lood
  • 20.07.23, 07:30
Kolm lihtsat soovitust tagavad hea ja reipa hommiku
Teadlased järeldavad uurimuse põhjal, et sa saad ise reguleerida seda, kui ärksa ja hästi välja puhanuna sa end hommikul tunned, kui järgid kolme lihtsat nõuannet.
Lood
  • 01.08.20, 11:44
Looduslik hormoontablett kaotab lennuväsimuse
Pikk lend ajab aju sisemise kella sassi. Peale lihtsalt segaduses olemise võib rikkis sisekell suurendada depressiooni ja muude haiguste riski. Välja töötamisel on meetod, millega saab kohandada inimese ööpäevast tsüklit kohe pärast seda, kui ta on uude ajavööndisse maandunud.
Lood
  • 02.05.23, 08:58
Loomariik peidab une saladusi
Kõik imetajad peavad magama. Und vajavad linnud ja kaladki. Omal moel lasevad silma looja ka putukad ja ussid ning isegi ajuta meduusid tarduvad puhkeolekusse. Teadlased uurivad ka kõige primitiivsemaid loomi, et leida vastus küsimusele, miks me veedame kolmandiku oma elust teadvuseta olekus. Kuidas uni tekkis ja kas kõigil olendeil on vaja magada?

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele