Šotimaal restaureeriti üliharuldane Rooma leegionäri käeturvis
Turvis on pärit teisest sajandist pKr. Kui tavaliselt olid need tehtud rauast, siis see on valmistatud messingist ehk vase ja tsingi sulamist - niisuguseid käeturviseid on kogu Rooma impeeriumi aladelt teada ainult kolm.
Edinburghis töötanud konservaatoritel kulus käeturvise taastamiseks kuid, sest see leiti enam kui sajaks fragmendiks lagunenuna. Kuid tulemuseks on kõige terviklikum rooma-aegne käeturvis, mis kunagi taastatud.
Värskes teadustöös öeldakse, et Edela-Inglismaal asuva kuulsa megaliitrajatise Stonehenge`i südames asuv altarikivi võib olla pärit Kirde-Šotimaalt, vähemalt 700 kilomeetri kauguselt oma praegusest asukohast Wiltshire`i krahvkonnas. Et altarikivi kaalub kuus tonni, on paras mõistatus, kuidas toonased inimesed suutsid niisuguse müraka ühest Suurbritannia saare otsast teise toimetada.
Tänapäeva Šveitsi Bieli järve lähistele langes viimasel jääajal Twannbergi raudmeteoriit. Seetõttu asusid Šveitsi teadlased uurima, kas aegade jooksul muuseumidesse kokku toodud muististe seas võib olla mõni meteoriitsest rauast ese. Üks taevakivist nooleots leitigi, aga selle materjal pole pärit Šveitsist, vaid oletatavasti hoopis Saaremaalt.