Kas kaasaegsete teleskoopidega saab näha Kuu pinnale jäetud esemeid?

- 1969. aastal maandus Apollo 11 Kuule. 2012. aastal pildistas kosmosesond missioonist jäänud jälgi.
- Foto: NASA
Ühegi maapealse teleskoobiga pole võimalik näha Kuule astronautidest maha jäänud esemeid. Isegi kosmoseteleskoobiga Hubble ei saa neid pildistada. Põhjused peituvad optikareeglites. Hubble’i eraldusvõime nähtavas valguses on 91 meetrit. Kuule maha jäänud objektidest suurimad olid kuumoodulite laskumisosad, mis on 5,5 meetrit kõrged ning 4,3 meetrit laiad. Neid ei ole teleskoobis lihtsalt näha. Küll aga paistavad Apollo laagripaigad hästi ära sondile Lunar Reconnaissance Orbiter, mille orbiit möödub Kuu pinnast kõigest 20 kilomeetri kõrguselt. 2012. aastal pildistaski see aparaat maandumispaiku ajal, mil päikesevalgus joonistas välja maha jäetud asjade varjud. Piltidelt on näha ka kuumobiili ja astronautide jäljed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
1970ndail Kuult kogutud kivimite uued analüüsid näitavad, et Kuul pole kunagi kaitsvat magnetvälja eksisteerinud. Tuleviku Kuu-missioone silmas pidades on see hea uudis.
Üks miljardär ja kaheksa loomeinimest plaanivad lennata kõigi aegade suurima kosmoseraketiga Kuu juurde. Kes nad on? Kus nad elama hakkavad? Milline on nende täpne reisimarsruut? Loe siit ajaloolisest missioonist, mis sai nimeks dearMoon ehk Kallis Kuu.
Apollo missioonidelt pärit kuukivide uued analüüsid näitavad, et meie Kuul on kunagi olnud gaasidest ja veeaurust atmosfäär.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.