• 30.01.23, 13:39

Inimtegevus kipub tõkestama metsade kasulikku mõju

Metsaökosüsteemid on olulised looduspõhised abimehed kliimamuutuste ohjeldamisel. Samas ei saa kõik metsad täiel jõul kliimamuutusele vastu töötada, sest osas neist on vee- ja süsinikuringe inimmõju tõttu pärsitud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Bruno Montibelleri Tartu ülikoolis kaitstud doktoritööst selgub, kuidas inimtegevus metsade seisundit halvendab ja seega ka metsade ökoloogilisi funktsioone pärsib. „Palju räägitakse sellest, kuivõrd oluline on võimalikult palju metsa alles hoida. Mind huvitas rohkem see, milline on nende metsade kvaliteet ehk suutlikkus pakkuda olulisi ökosüsteemi teenuseid, seda eriti kliimamuutuste tingimustes," rääkis doktoritöö autor.

Seotud lood

Lood
  • 13.08.23, 16:40
Mis juhtuks, kui kaoksid kõik puud?
Olen kuulnud, et Euroopa metsade pindala on viimase 30 aastaga 10 protsenti kahanenud. Millised tagajärjed oleksid, kui metsad kaoksid täielikult kogu Maalt?
Lood
  • 21.06.23, 07:32
Noor mets on vanast linnuvaesem
Lood
  • 22.10.17, 16:07
Lageraie kaotab mustikametsa mitmekümneks aastaks
Arumetsades asuvad head mustikakohad kaovad raiete tagajärjel mitmekümneks aastaks, ent nende asemele on siirdesoode pikaajalise kuivendamise tagajärjel hakanud tekkima hulgaliselt keskpäraseid mustikametsi.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele