• 21.03.24, 16:16

Homme jõuab Eesti kohale Islandi vulkaanipurskest pärinev vääveldioksiidi pilv

17. märtsil toimus Islandil Reykjanesi poolsaarel vulkaanipurse. Keskkonnaagentuur teatab, et alates detsembrist ses piirkonnas esinenud neljast registreeritud purskest on viimatine suurim. Purskega atmosfääri jõudnud vääveldioksiid on nüüd meie kanti kandumas. 
© AP
  • © AP
Copernicuse atmosfääri seire teenus (CAMS) on jälgimas Islandilt Euroopa mandriosa poole suunduvat vääveldioksiidi (SO2) pilve. 

Seotud lood

Lood
  • 17.11.24, 05:38
Kuidas toimuvad vulkaanipursked kosmoses?
Kas vulkaanipurse võib toimuda ka teistel taevakehadel? Kas see sarnaneb Maa-pealsega?
Lood
  • 01.06.18, 12:24
Superpurskeid toimub tihemini, kui näitasid varasemad arvutused
USA Yellowstone’i rahvuspargi järvede all voolab vedel magma, mis millalgi tulevikus võib põhjustada superpurske.
Lood
  • 01.06.22, 13:46
Vulkaan ähvardab maa kringliks külmutada
Aina soojeneva kliimaga Maa võib üle kuumeneda, aga olukord võib kiiresti pöörata ka risti vastu­pidiseks. Võib juhtuda, et mõni ülivõimas vulkaanipurse paneb elavhõbedasamba kraadiklaasis järsult allapoole liikuma ja tõukab Maa aastatepikkusesse talve. Vähe sellest, kliima soojenemine suurendab vulkaanipursete riski ning muudab ülemaailmse külma­šoki tõenäosuse suuremaks.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele