• 13.03.24, 06:24

Kes on väikseim selgroogne?

© Christopher Austin / LSUniversity / Reuters / Ritzau Scanpix
  • © Christopher Austin / LSUniversity / Reuters / Ritzau Scanpix
Teadaolevalt on kõige väiksem selgroogne konn Paedophryne amauensis. See kõigest 7,7 mm pikk päriskonnaline sugukonnast Microhylidae (kerakonlased) elab Paapua Uus-Guineas, elutsedes metsas maa­pinnale langenud närbunud lehtede all.
Selle liigi avastasid 2009. aastal kaks Ühendriikide herpetoloogi ehk roomajate ja kahepaiksete uurijat, kes avaldasid oma leiu 2012. aasta teadusartiklis. Pisike konn elab terve oma elu maismaal ega läbi erinevalt teistest konnaliikidest kullese­staadiumi. Selle asemel kooruvad konnad munast.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.20, 13:45
Eesti looduse kõige väiksemad osatäitjad
Eesti eluslooduse väikseimate esindajate sekka kuuluvad kuldse peakattega lind, hirmkiiresti lööva südamega putuktoiduline imetaja ja taim, mis peitub talveks tiigi põhja.
Lood
  • 31.01.23, 01:13
Tondid pimeduses (fotolugu öise eluviisiga loomadest)
Õudne välimus on suhteline. Inimsilmale võivad selle fotosarja portreed paista nii ehmatavad või jõledad, et pööra või pilk kõrvale. Looduses on aga vähe juhuslikku ning seetõttu on ka igal meile jubedana näival näol selle omaniku jaoks elutähtis eesmärk.
Lood
  • 14.07.23, 07:46
Hiidsauruste pisike sugulane oli kaalult inimese mõõtu
Kui üldiselt olid dinosauruste sekka kuulunud sauropoodid võimsate, sambaid meenutavate jalgadega hiiglased, siis nüüd avastati Lõuna-Aafrikast nende seni kõige väiksem teadaolev Juura ajastul elanud sugulane. See loom kaalus kõigest 75 kg ringis.
  • imelineajalugu.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 17:18
Viasat History telekanali maikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele