• 04.01.24, 10:37

Kuidas ometi said dinosaurused nii suureks kasvada?

Mõned dinosaurused olid rohkem kui kümme korda raskemad kui tänapäeva suurimad imetajad. Miks näiteks ei kasva elevandid sama suureks kui saurused?
© Brahhiosauruse rekonstruktsioon / Shutterstock
  • © Brahhiosauruse rekonstruktsioon / Shutterstock
Suurimad dinosaurused olid niinimetatud sauropoodid – pikkade kaeltega taimetoidulised loomad, kelle pikkus ninaotsast saba lõpuni võis ületada 30 meetrit ning kes võisid kaaluda rohkem kui 50 tonni.

Seotud lood

Lood
  • 03.05.24, 06:28
200 aastat dinosauruste avastamisest: ürgsed kiskjad olid intelligentsed ning neil oli keerukas hingeelu
Kui Inglise teoloog William Buckland 1824. aastal teatas, et on leidnud tundmatu suure looma kivistise, ei teadnud ta, millisele protsessi ta käima lükkas. Bucklandi 200 aasta tagune avastus oli stardipauk dinosauruste uurimisele, mis on ajaga aina enam hoogu kogunud. Alles nüüd hakatakse mõistma nende loomade elu pisimaid nüansse.
Lood
  • 20.03.25, 05:35
Taimtoidulise dinosauruse suus kasvas elu jooksul kümneid tuhandeid hambaid
Teadlased on avastanud, et ühe dinosauruste alamseltsi liigid sõid nii palju, et nende hambad kulusid mõne kuuga. Seetõttu vajasid nad pidevalt uusi hambaid.
Lood
  • 01.12.23, 14:45
Dinosaurused võivad olla süüdi selles, et inimesed ei ela 200aastaseks
Kui võrrelda seda, kui pikaealised on roomajad ja kahepaiksed, ja seda, kui kaua elavad imetajad (sealhulgas meie, inimesed), siis on ilmselge, et kaalukauss on roomajate ja kahepaiksete kasuks. Nüüd on üks teadlane välja käinud idee, et sellist erinevust eluea pikkuses võib panna süüks dinosaurustele.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele