Kui saaksid mõned leheküljed või lausa peatükid oma eluraamatus edasi pöörata ja tulevikku piiluda, siis kas teeksid seda? Tehisintellekti abiga on see võimalus reaalsuseks saamas.
Tehisintellekt on nüüd nii kaugele jõudnud, et see suudab juba suhteliselt täpselt inimese elu ette prognoosida. See hõlmab nii erinevaid haigusi, sissetulekuid elu jooksul kui ka isegi seda, millal inimene sureb. Ka kõikvõimalikke muid andmeid. Niisuguse prohvetliku mudeli nimega life2vec on arendanud rahvusvaheline teadlasterühm Taani tehnikaülikoolist (DTU), Kopenhaageni ülikoolist, Istanbuli tehnikaülikoolist ja USA-s Bostonis asuvast Northeasterni ülikoolist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ChatGPT on võimeline kirjutama artikleid ja luuletusi ning sel on vastused küsimustele alati varnast võtta. Tõe rääkimisse aga ei suhtu see siiski eriti tõsiselt. Kirjutame, mille poolest erineb vestlusroboti intellekt meie omast, ja vahendame ekspertide arvamusi selle kohta, kas inimmõistus võib tehisarule alla jääda.
Äärmuslik 3,5 või mõõdukas 0,5 kraadi – teadlased ei tea, kui palju temperatuur tõuseb, ent tehisintellekt ja satelliidimõõtmistest leitud seaduspärasused annavad meile nüüd tulevikukliimast üsna täpse pildi.
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?