Inimese DNA täielikuks kaardistamiseks kulus teadlastel 13 aastat. Nüüd tahetakse kõigest kümne aastaga luua hiiglaslik kataloog, mis sisaldab kõikide loomade, seente ja taimede geneetilist materjali. Ambitsioonika projekti eesmärk on muuta meid elu arengu kohta targemaks ning päästa ohustatud liike.
Kui teadlased said 20 aastat tagasi inimese genoomi täielikult kaardistatud, ei tahtnud juubeldamine kuidagi lõppeda. Oli ka põhjust. Projekt oli olnud pikk ja keerukas. See töö kestis 13 aastat ja selle ajaga olid teadlased välja selgitanud kolm miljardit aluspaari, millest koosneb meie DNA. Kolm miljardit elementi, mis määravad ära selle, missugused me oleme. Inimese genoomi projektiga lõpule jõudmine oli teadusele tähtis verstapost, ent nüüd sihivad teadlased juba järgmist ja palju kõrgemat eesmärki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlased kaardistasid esimest korda inimese täieliku genoomi. See läbimurre võib aidata tulevikus jagu saada nii mõnestki eluohtlikust haigusest ja mõista esivanemate põlvnemist.
Oleme jõudmas uude, arvutite loodud olendite ajastusse. Värskes teaduslikus läbimurdes õppis arvuti evolutsioonitõed selgeks, surus miljonite aastate vältel toimunud evolutsiooni loetud tundidesse ning lõi selle tulemusel bioroboti. See on küll valmistatud konna rakkudest, kuid ei käitu ühegi looduses elutseva olendi moodi.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.