• 20.08.23, 07:59

Miks sooritab keerukaid ülesandeid just eelistatud käsi?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
99 protsenti inimesi eelistab üht kätt teisele. Eelistatud käsi on see, millega me proovime uusi liigutusi, kui neid õppima peame. Seda kätt juhtivad piirkonnad ajus harjutavad rohkem ning saavutavad parema koordineeriva füüsilise mälu.
Teine käsi on palju vähem aktiivne, mistõttu jäävad selle lihased nõrgemaks ja selle käe tegevuse eest vastutavad aju­piirkonnad ei arene samale tasemele. 80–90 protsenti rahvastikust on paremakäelised.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.17, 19:07
Teadlased leidsid uue varjatud meele
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistin­guid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte ni­mekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.
Lood
  • 06.11.24, 05:33
Meie keha keerukaim aparaat: kuidas töötab inimkäsi?
Käenaha all on peidus keha kõige keerulisem luude ja liigeste võrgustik. Kuidas täpselt see keerukas kaadervärk töötab?
Lood
  • 14.02.24, 06:44
Miks inimestel on kadunud oskus kõrvu liigutada?
Imelise Teaduse lugeja Aivo saatis meile järgneva küsimuse: "Tere! Ikkagi on tekkinud küsimus, miks inimene ei suuda kõrvu liigutada. Mõni inimene natuke oskab, teine jälle mitte. Kas sellest võimest poleks rohkem kasu kui kahju?"
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele