• 18.10.24, 06:30

Harjasuss seirab meremaailma erakordselt suurte silmadega

Vahemeres elava kummalise ussi erilisel viisil arenenud nägemine võib aidata lõpetada evolutsioonilist vaidlust silmade tekke üle.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Meres Itaalia Ponza saare lähistel elab hulkharjasuss perekonnast Vanadis. Oma enam-vähem läbipaistva kehaga ei torka ta merevees eriti silma, kuid tema pea otsas on kaks suurt punast silma.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.23, 07:51
Pilk maailmale koera silmadega
Loomadel on täiesti teistsugune nägemine kui meil. Kuidas näevad mesilased, koerad ja molluskid ümbritsevat? Loe ja vaata!
Lood
  • 24.07.24, 06:38
Silma sisemus teadlaste luubi all: vaata makrofotosid
130 miljonit valgustundlikku rakku, valgurikas vedelik ja vilkad elektrisignaalid. Silm on üks inimkeha keerukamaid ja omapärasemaid organeid.
Lood
  • 01.08.22, 16:26
Silmad on aju kaamerad
Sa suudad seda teksti lugeda ainult tänu sellele, et sul on kaks kõrgelt arenenud ülikeerukat nägemiselundit. Heidame pilgu silma sisse ning uurime, kuidas kestad, kepikesed ja närvid aitavad silma langeva valguse muundada ajus teravaks pildiks.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele