• 01.03.23, 13:59

Putukamürgid muutsid prussakad hoopis vastupidavamaks

Putukamürk on muutnud prussakate geene, nii et neil on nüüd väiksem suhkruhimu ja nad paarituvad kiiremini. Putukate endi seisukohast on see muidugi tubli saavutus, kuid meile, kes me prussakatega teab mis sõbrad pole, on see halb uudis.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Isastele prussakatele on emaste väikeste suhkrurikaste kingitustega võrgutamine muutunud keerulisemaks. Sel visal kahjuril on kujunenud välja uued suhkrutarbimise harjumused – tõsi küll, mitte kaalust alla võtmiseks, vaid eeskätt pestitsiidide vältimi­seks. Nii kirjutavad USA Põhja-Carolina ülikooli teadlased ajakirjas Nature.

Seotud lood

Lood
  • 30.09.24, 06:51
Bakterid tõmbavad tööriided selga: inimese nähtamatud abimehed
Nad paikavad auke betoonis, ravivad haigusi ja koristavad miinivälju. Teadlased on terve bakterite armee taltsaks teinud ning treeninud need tillukesed orjad tegema töid, milleks inimkäsi eales võimeline poleks.
Lood
  • 21.05.24, 06:45
Piilu laborisse kus uuritakse vere ja viirustega maiustavaid sääski
Iga päev hautakse selles Prantsusmaa laboris välja tuhandeid sääski. Putukaid uuritakse, et leida ravi nende levitatavatele haigustele.
Lood
  • 22.11.22, 12:08
Fotosari aia- ja metsalindude koletislikest kommetest
Sulispallid võivad külmal ajal akna taga linnumajas küll armsad välja näha, ent nunnu fassaadi taga peidavad end mõnikord õige koletislikud kombed. Tutvustame sulle aialindude tumedamat poolt.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele