• 01.01.24, 16:09

Rattameistrid ehitasid esimese lennuki

1903. aastal täitsid kaks jalgrattatöökoja omanikku, vennad Wrightid, oma lennuki esimese lennuga inimkonna ühe suurima unistuse. Nende lennuk Flyer oli epohhi loov, kuid mitte esimene. Juba 13 aastat varem oli üks Prantsuse leiutaja õhku tõusnud oma aurulennukiga Éole. Kahjuks oli too lennuk juhitamatu.
© NASA/Shutterstock
  • © NASA/Shutterstock
Vetelpäästja John Thomas Daniels tegi 17. detsembril 1903 kell 10.35 oma elu esimese foto. Ta polnud kunagi varem fotoaparaati näinud ning tal polnud pildistamis­kunsti nüanssidest aimugi. Ometi oli tulemuseks maailma tehnikaajaloo üks olulisi­maid pilte, tõeliselt ikooniline foto.

Seotud lood

Lood
  • 30.09.23, 06:02
Kui palju on vaja heeliumiga ­­õhupalle, et inimene õhku tõsta?
Lood
  • 01.10.21, 11:01
Uurime hiiglaslikke diiselmootoreid: plahvatav gaas andis mootorile superjõu
Maailma suurim mootor on 200 aasta pikkuse inseneritöö kulminatsioon, mis muutis murranguliselt kõiki transpordiliike. Kuigi praegu teevad võidukäiku uued elektrilised sõidukid, on sisepõlemismootorit veel vara maha kanda.
Lood
  • 01.04.22, 17:01
Mis on ülerõhuõhupall?
Olen lugenud, et ülerõhuõhupallid püsivad kõrgel atmosfääris ühel ja samal kõrgusel nii öösel kui ka päeval. Kuidas need seda suudavad?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele