• 23.05.23, 08:31

Mis on sellest tänaseks saanud: tõsielusari Marsi koloniseerimisest

2023. aastal jõuavad esimesed inimesed Marsile ja kogu maailm saab nende elu tõsielusarjana televiisorist vaadata. Niisuguse erakordse ja üsna kõmulise lubaduse käis 2012. aastal välja projekti Mars One algataja Bas Lansdorp. 2023. aasta on teadagi ammu käes, kuid Marsil veerevad ikka ainult kulgurid. Mis on ettevõtmisest praeguseks saanud?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Bas Lansdorp lausus dramaatilised sõnad: „Sa ei tunne enam iial tuult puhumas juustes. Sa ei kuule läbi lume kõndimise heli. Sa ei kuule lindude laulu väljas.“

Seotud lood

Lood
  • 17.11.18, 10:15
Robotite armee vallutab Marsi
Viis meetrit – nii sügavale punasesse tolmu süüvib NASA maandur InSight, kui selle kuu lõpus planeedil maandub. InSight pole aga kaugeltki ainus. Järgmiste aastate jooksul jõuab Marsile täiesti uus põlvkond roboteid, mis tipptasemel puuride ja mobiilsete laboritega vallutavad planeedi viimased bastionid ning leiavad võib-olla lõpuks ka elu.
Lood
  • 22.12.23, 06:37
Kas inimene peab vastu Marsi külmas kliimas?
Marsil on külm nagu hundilaudas ja selle pinnale jõuab ohtrasti tervisele kahjulikku ioniseerivat kiirgust. Kas astronaudid jääksid sellistes tingimustes üldse ellu?
Lood
  • 01.01.22, 15:58
Marsil saab astronautidele hapnikku toota
Et tuleviku Marsi-missioonide astronaudid ja ehk ka uusasukad ei peaks hakkama reisile hapnikuballoone kaasa tarima, on oluline, et seda hingamiseks tarvilikku gaasi oleks võimalik toota naaberplaneedil kohapeal. Katsete varal on selgunud, et see on võimalik.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele