Igal aastal nakatub 390 mln inimest dengepalavikku ja Maailma Terviseorganisatsioon WHO peab seda viirushaigust nüüd üheks maailma kümnest suurimast terviseohust. Palavik on muutunud rahvusvaheliseks terviseohuks seepärast, et seda levitavad sääsed leiavad elukohti üha rohkemates paikades maailmas. Sääskedega leviv viirus põhjustab enamasti küll grippi meenutavat haigust palaviku ja liigesevaluga, nn klassikalist dengepalavikku, ent viirus võib mõningatel juhtudel esile kutsuda ka teist tüüpi tõbe, nn hemorraagilist dengepalavikku, mis on haiguse raske vorm. Selle käigus tekivad verevalumid ja veritsused ning 40–50% haigestunutest sureb.
Igal aastal sureb sellesse haigusse u 20 000 inimest. Organisatsioon World Mosquito Program on alates 2011. aastast teinud katseid, milles nakatatakse nakkust kandvaid sääski bakteriga, mis viiruse hävitab veel sellel ajal, kui see on sääse organismis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlased on leidnud mikroorganismi, mis võitleb sääskedes malaariaparasiidi vastu. Levitades seda mikroobi sääskedes, saame end haiguse käest päästa.
Suuresti kliima soojenemise tõttu on meid kollitamas mitmesugused mastaapsed õnnetused – rändtirtsuparved, resistentsed bakterid ja hukku külvavad rahepilved –, mille olemust võib võrrelda juba piiblis kirjeldatuga. Erinevalt muistsetest egiptlastest on tänapäeva teadlastel hädade vastu olemas ravimid.
Teadlased üritavad välja töötada vaktsiine, mis levivad ühelt isendilt teisele samamoodi nagu viirus, ilma et oleks tarvis süstida. See võib olla meetod, millega hoida ära pandeemiaid, enne kui need õieti alatagi jõuavad.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.