Tegu polnud siiski esimese kinnitatud ajas rändamise juhtumi ega võlukunstiga. Selline võimalus avanes lennukitäiele reisijatele ja meeskonnaliikmetele tänu lennuki marsruudile ja muidugi ka stardi- ja maandumiskellaajale.
Cathay Pacificu lend CX880 startis nimelt Hong Kongi rahvusvahelisest lennujaamast 1. jaanuari ehk uusaasta esimestel minutitel, kell 00:21 kohaliku aja järgi ja võttis suuna USA-le ehk itta üle Vaikse ookeani. Lend kestis pisut üle 12 tunni ja kui lennuk maandus, näitas Los Angelesis kohalik kell 20:33, kusjuures kuupäev oli 31. detsember. Seda kinnitavad Flightstatsti andmed. Pardal olnud inimesed said seega üksteisele mõne tunni möödudes pärast maandumist uuesti head uut aastat soovida.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esimesest vahemaandumisteta lennust üle Atlandi möödus juunis sada aastat. See lennureis õnnestus õige napilt. Tänapäeval on reis üle Atlandi tavaline, ent ses vallas on tulekul suured muutused. Tulevikulennukid võivad hakata lendama viiekordse helikiirusega, tehes maakerale kümme tiiru peale, paagis üksnes liiter vett.
John Harrison läks ajalukku mehena, kes leiutas 18. sajandi keskel kronomeetri. See navigatsiooniseade võimaldas meremeestel täpselt määrata oma laeva asukoha pikkuskraadi. Iseõppinud leiutaja Harrison pidi tunnustust siiski kaua ootama, sest tal oli kõrgel aujärjel istuv julm rivaal.
Üks miljardär ja kaheksa loomeinimest plaanivad lennata kõigi aegade suurima kosmoseraketiga Kuu juurde. Kes nad on? Kus nad elama hakkavad? Milline on nende täpne reisimarsruut? Loe siit ajaloolisest missioonist, mis sai nimeks dearMoon ehk Kallis Kuu.