• 14.08.24, 06:39

5 müüti kosmoses käimise kohta

Plahvatavad kehad, ajarännakud ja majasuurused, napilt kosmoseaparaatidest mööda vuhisevad asteroidid – kosmosereise ümbritseb tohutu hulk fantastilisi müüte.
© Shutterstock
  • © Shutterstock

MÜÜT NR 1

Seotud lood

Lood
  • 01.08.22, 14:07
Kosmos peab saama kiirabi
Siiani on kõik kosmoses käinud turistid turvaliselt oma reisidelt koju jõudnud. Mida tihedamaks muutub liiklus, seda suurem on tõenäosus, et ühel päeval satub mõni laev tõsistesse raskustesse ning selle reisijad ja meeskond jäävad saatuse hooleks. Niisugune ohtlik olukord tuleb lahendada kosmilisel pääste­teenistusel, ent praegu seda veel olemas ei ole. 
Lood
  • 28.08.24, 06:57
Fotolugu: pisimgi viga võib astronaudi hukutada
Astronaudi keha kaitseb avakosmose 200kraadise temperatuurivahe ja intensiivse kiirguse eest 14 materjalikihist valmistatud skafander. Need ülesanded, mille sooritamiseks tuleb jaamast väljuda, on astronautide töös nõudlikemad ja riskantseimad. Isegi mikroskoopiline auguke kindas tähendab, et kohe tuleb jaama tagasi pöörduda.
Lood
  • 26.06.24, 15:51
Marsile reisijaid võib ohustada tõsine kosmiline haigus
Tulevikus Marsile lendavaid astronaute võib oodata ebameeldiv "preemia": nimelt on selgunud, et pikki planeetidevahelisi reise ette võtvaid inimesi võib ohustada eriline kosmilistest oludest tingitud neeruhaigus, mis Maa peal olijaid ei ähvarda.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele