• 06.08.24, 19:07

Maailma rahvaarv jätkab kasvamist veel vähemalt 60 aastat

ÜRO värskelt avaldatud rahvastikuprognoosis öeldakse, et maailma rahvaarv jätkab kasvamist veel vähemasti 2084. aastani. Suurima rahvaarvuga riik on momendil India. Meie statistikaameti tänase vastavasisulise pressiteate ilmumise ajal elas maailmas 8 056 505 564 inimest, kaheksa miljardi inimesi piiri ületas Maa rahvaarv 2022. aasta 15. novembril.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Statistikaameti tänases pressiteates, mis ÜRO uut rahvastikuprognoosi vahendab ja kommenteerib, öeldakse, et maailma rahvaarv on kasvanud väga kiiresti. „50aastaste inimeste eluea jooksul on maailma rahvastik kahekordistunud ja üle 70aastaste eluea jooksul peaaegu neljakordistunud,“ kommenteeris arenguid statistikaameti rahvastiku- ja haridusstatistika tiimijuht Terje Trasberg.

Seotud lood

Lood
  • 16.01.24, 16:20
Pered muutuvad sel sajandil kõikjal maailmas märksa väiksemaks
Rahvusvaheline teadlaste meeskond on valmis saanud uue prognoosi, milles kasutati andmeid rahvastiku kohta üle maailma ja tuleviku ennustamiseks matemaatilisi mudeleid. Teadlased ütlevad oma töös, et keskmine perekonna suurus kahaneb aastaks 2095 35% võrra.
Lood
  • 10.10.24, 14:52
Meie eluiga võib olla saavutanud oma tipu
Inimese eluiga võib olla saavutanud oma lae. Vaid mõned meist elavad rohkem kui saja-aastaseks. Loe siit, kui vanaks me võime teadlaste hinnangul saada.
Lood
  • 25.02.25, 05:14
Kas igavene elu on võimalik?
Vananemine on haigus, mida saab ravida. Nii väidavad vananemist uurivad teadlased, kelle arvates võib nooruse allikas peituda teatud tüüpi rakkudes, mida tavaliselt leidub üksnes imikutel.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele