E-sigarettidest tuleb ainult veeauru, mille sissehingamine on väidetavasti kahjulik, kuid aurusauna peetakse samas tervislikuks. Kus on loogika?
Traditsioonilise tubaka tervislikuma alternatiivina on e-sigaretid üha populaarsemad. Erinevalt tavalistest sigarettidest ei teki e-sigarettide suitsetamisel vähki tekitavaid põlemisprodukte. Ometi hoiatavad teadlased ja tervishoiuasutused e-sigarettide aurude sissehingamise eest. E-sigareti aur on küll tubakasuitsust vähem kahjulik, kuid pole siiski nii süütu kui näiteks saunaaur. Suur erinevus sauna- ja e-sigareti auru vahel seisneb selles, et e-sigareti vedelikud sisaldavad kemikaale, näiteks nikotiini, lahusteid ja lisaaineid. Saunaaur aga koosneb üksnes veest, see ongi lihtsalt veeaur.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel kümnendil on e-sigarettide populaarsus üha suurenenud, sealhulgas traditsioonilisest suitsetamisest loobumise vahendina. Teadlased ei oska veel öelda, kui kahjulikud on e-sigaretid tervisele. Kindlalt on teada, et 2019. aastal suri USAs e-suitsetamise tõttu vähemalt 47 inimest.
Kuigi e-sigarettide tõmbamist ehk veipimist on sageli reklaamitud kui tavaliste sigarettide suitsetamise ohutumat alternatiivi, öeldakse uues Suurbritannias tehtud uuringus, et e-sigarette ei tasu siiski ohutuks pidada. Isegi mitte selliseid, mis nikotiini üldse ei sisalda.
Naabrid teevad rõdul suitsu. Me tunneme nende suitsulõhna. Sigaretisuitsu järele haiseb ka trepikoda. Kas see on meie tervisele kahjulik?