• 01.05.20, 13:59

Betoonplokkidest torn salvestab energiat

Šveitsi insenerid on välja töötanud energiasalvesti, mille tööpõhimõte seisneb selles, et betoonplokkidest ehitatakse torn, mis seejärel jälle koost lahti võetakse.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Tuulegeneraatorid ja päikesepaneelide tehnoloogia on saanud nii tõhusaks, et nüüd on võimalik suur osa meie energiavajadusest katta taastuvate energiaallikatega. Küll aga üritavad teadlased endistviisi leida rohelise energia tõhusa salvestamise meetodit. Šveitsi firma Energy Vault insenerid tulid ideele, mis on ühtaegu lihtne ja geniaalne. Selle põhimõte sarnaneb hüdroelektrijaamade paisjärvedega, kus vesi koguneb jõe teele ehitatud tammi taha.

Seotud lood

Lood
  • 25.02.24, 06:10
Elekter tuleb merepõhjast: uued elektrijaamad hakkavad kasutama ookeanilainete energiat
Teadlased on leiutanud meetodi, kuidas kasutada tõhusalt ära ookeanide laineenergiat. Sügavale mere põhja rajatavad elektrijaamad hakkavad lainete igavesti püsimatut mäslemist elektrienergiaks muundama.
Lood
  • 03.08.24, 06:06
Ookeanide lõputu energia: loksuvad lained süütavad tuled
Maailmamerd mööda lõputult rulluvad lained kätkevad endas tohutut energeetilist potentsiaali. Insenerid töötavad mitmesuguste lahenduste kallal alates ujuvatest magnetitest kuni veealuste turbiinideni, et laineenergiat ära kasutada ning anda kogu maailmale piisavalt rohelist elektrienergiat.
Lood
  • 25.02.24, 06:36
Vanad söejaamad asuvad keskkonna kaitsele
Kivisöeelektrijaamad saastavad, on ajale jalgu jäänud ja meie kodu­planeedile üleüldse väga halvad, kuid energiaallikana ja keskkonna arengus võivad need mängida olulist rolli. Mõne lihtsa kohanduse abil võivad vanad jaamad anda meile nimelt nii palju kliima­sõbralikku elektrienergiat, kui vaja.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele