• 09.10.23, 06:26

Kuuhelmeist leiti rohkesti vett

Teadlased on Kuu pinnasematerjaist avastanud olulist ainet, mis võib tuua läbimurde plaanidesse ehitada Kuule püsivalt asustatud jaam. See aine on vesi.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Praeguseks on sellest, kui inimene tõstis viimati oma jala Kuu armilisele pinnale, möödas juba üle poole­saja aasta. Peagi tehakse seda ilmselt jälle. Nimelt on USA kosmoseagantuuril (NASA) plaanis juba lähiaastail saata astronaudid tagasi Maa kaaslase pinnale. Nende pikem plaan on rajada Kuule püsiva asustusega baas. Nagu teame, on Kuu ka teiste maade sihikul. Augustis laskus India kosmose­missiooni Chandrayaan-3 raames selle lõunapooluse piirkonda maandur Vikram. Venelaste sond Luna-25 oli kavas samuti augustis kuundada, kuid see kukkus Kuule puruks, tekitades sinna isegi uue kraatri.

Seotud lood

Lood
  • 28.04.24, 06:04
Uus kosmoselaev pöörab Kuule laskumise pea peale
Kuul leidub rohkesti vett ja väärtuslikke maavarasid – või pigem kuuvarasid. See tähendab, et meie kaaslane on ideaalne stardipaik, kui me soovime reisida Päikesesüsteemi kaugematele taevakehadele, näiteks Marsile. NASA tellis uudse kuumooduli, mis pöörab kosmose­laevade tavapärase tööviisi pea peale.
Lood
  • 19.04.18, 13:53
Kuul on olnud atmosfäär
Apollo missioonidelt pärit kuukivide uued analüüsid näitavad, et meie Kuul on kunagi olnud gaasidest ja veeaurust atmosfäär.
Lood
  • 30.08.23, 14:45
India Kuu-edulugu jätkub: Kuult leiti väävlit
Kui alles eile teatas India kosmoseagentuur IRSO, et nende maandur mõõtis esmakordselt Kuu lõunapooluse piirkonna pinnatemperatuuri, siis nüüd on teated juba uutest teadustulemustest. ISRO teatas, et nende teadusinstrumendid on leidnud uuritavast paikkonnast väävlit ja teisigi keemilisi elemente.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele