• 01.07.20, 18:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sinivaala süda lööb ainult kaks korda minutis

Maailma suurima looma pulsi mõõtmine üllatas biolooge. Sinivaala süda teeb peaaegu võimatu piirimail olevat tööd.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Esimest korda õnnestus mõõta sinivaala pulssi ja tulemused ületavad bioloogide pööraseimaidki fantaasiaid. Vaala pulss võib aeglustuda ainult kahe südamelöögini minutis, ajal mil loom on sukeldunud vetesügavusse toituma.

Seotud lood

Lood
  • 01.05.21, 15:52
Nokkvaal püstitab sukeldumisrekordi
Ühe imetlusväärse sukeldumise ajal püsis üks nokkvaal vee all tund kauem kui eelmine rekordiomanik. Bioloogide arvates peaks see võimatu olema.
Lood
  • 06.12.22, 13:57
Edetabel: kes imetajaist suudab kõige kauem vee all olla?
Üks Horvaatia sukelduja suutis vee all hinge kinni hoida üle 24 minuti. Millise imetaja käes on üleüldine sukeldumise kestusrekord?
Lood
  • 08.02.25, 05:39
Hiiglaseks kasvamise retsept
Sinivaala süda võib kaaluda üle 300 kilogrammi ja ta keel on 5 meetrit pikk. Tema mõõtmed on pannud teadlasi juba ammu pead murdma: kuidas ikkagi võis üks loomaliik areneda niivõrd suureks? Paistab, et nüüd on Brasiilia teadlased leidnud sellele küsimusele vastuse. Piltlikult öeldes: sinivaala geenid on amokki jooksnud.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele