• 01.07.20, 14:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Müstiline tõbi halvab USAs lapsi

USA arstide teatel on viimaseil aastail riigis aina suuremat hulka lapsi tabanud seletamatu halvatus. Haigus meenutab sümptomite poolest poliomüeliiti ehk laste­halvatust, mis möllas kõikjal maailmas, sh Eestiski, 20. sajandi keskel. Uue haiguse põhjuse leidmiseks on alustatud intensiivset uurimist.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Jourdani vanematele paistis see lihtsalt tavalise sügisese külmetusena: nohu, köha, palavik ja loidus. Viieaastane poiss oli just läinud lasteaeda, nii et tema meditsiiniõest emale ei olnud üllatus, et ta oli külmetus­haiguse koju kaasa toonud. Paari päeva pärast hakkas ta aga tõsiselt muretsema. Loidus oli süvenenud ja Jourdan kaebas kurguvalu. Seepärast viis ema poisi arsti juurde. Järgmistel päevadel uuriti Jourdanit New Orleansi kolmes haiglas ja tema seisund muudkui halvenes. Ühtäkki ei suutnud poiss enam kaela liigutada ning peagi jäid ka tema jalad ja parem käsi halvatuks.

Seotud lood

Lood
  • 17.06.24, 17:25
Järgmine pandeemia võib kujuneda linnugripist
USA haiguste tõrje ja kontrolli keskuse (CDC, Center of Disease Control and Prevention) endine direktor Robert Redfield ütles 14. juunil USA telejaamale NewsNation, et linnugripipandeemia on vaid „aja küsimus“.
Lood
  • 27.02.23, 07:00
Nähtamatu tapja niitis britte just nagu vikatiga
18. sajandil suri Euroopas rõugetesse kuni 1000 inimest päevas. Üks inglasest tohter otsustas surmahaiguse vastu leiutada vaktsiini. Selgitamaks välja vaktsiini tõhusust, nakatas ta kõigepealt surmahaigusesse kaheksa-aastase poisi, kes oli muidu terve kui purikas.
Lood
  • 01.11.18, 10:18
DNA kisub ajju peitunud tapjad päevavalgele
Paelussid ja hallitusseened võivad su aju rünnata nii, et jääd surmavalt haigeks. Seni ei suutnud arstid ründajat sageli kindlaks teha ja määrasid haigetele laia toimega, umbropsu ravi. Uus, teedrajav geenitehnoloogia suudab tuvastada eluohtlikud organismid enne, kui on liiga hilja.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele