• 06.06.24, 06:33

Kui palju plasti me suudame koguda ja taaskasutada?

Jäätmete sortimise eesmärk on tagada rohkem taaskasutust, aga kui palju plasti tegelikult uuteks plasttoodeteks muudetakse?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Plasti – kilekotte, pakendeid, tekstiili, pudeleid – on kõikjal.

Seotud lood

Lood
  • 02.11.23, 05:35
Iga hingetõmme täidab sind mikroplastiga
Mikroplast on vallutanud terve planeedi – ka õhu, mida sa hingad. Plastikübemeid on leitud isegi meie siseorganitest. Loe sellest, kust need pisikesed plastiosakesed pärinevad, ja kuidas me võiksime probleemi lahendada.
Lood
  • 29.01.23, 13:55
Plasti õgiv supervingerdis võib aidata lahendada jäätmekriisi
Selle vastse isu vahtplasti järele on täiesti ohjeldamatu. Austraalia teadlased leidsid, et hiid-jahumardika (Zophobas morio) vastsed saab edukalt panna plasti lagundama. Plastijäänuseid saab töödelduna taaskasutada.
Lood
  • 22.11.22, 13:07
Prügimägi 2.0 - kogu praht läheb taaskasutusse
Ühe inimese kohta tekib päevas mitu kilogrammi jäätmeid. Need kogunevad prügimägedele või aetakse ahju põletus­jaamades, kust jõuab atmosfääri süsi­happegaas. Ühes Soome jäätme­jaamas on juhtimise enda kätte võtnud robotid. Kui neid jaamu juurde rajada, siis me ehk ei upugi omaenda prahi sisse.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele