• 09.01.24, 06:31

Elekter jõuab kosmosest juhtmevabalt Maale

Teadlased on töötanud selle nimel, et kasutada kosmoses asuvate päikese­paneelide toodetud elektrit Maal. Nüüd on Caltechi teadlased sammu võrra unistuse täitumisele lähemal.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kuigi praegu tuleb ainult mõni protsent maailma energia­toodangust päikesekiirgusest, on päikeseenergia rohepöörde üks peamisi tegijaid. Seetõttu töötavad kogu maailma teadlased selle nimel, et leida lahendusi valdkonna probleemidele.

Seotud lood

Lood
  • 24.10.23, 17:47
Päikeseelektrijaamu tasuks ehitada kosmosesse, ütlevad briti teadlased
Odavate ja kergete päikeseelementidega elektrijaamu võiks Maale energia andmiseks paigutada orbiidile ümber meie planeedi, ütlevad Suurbritannia Surrey ja Swansea ülikoolide teadlased. Nende katsesatelliit on kosmoses töötanud edukalt kuus aastat. 
Lood
  • 01.04.20, 09:20
Pöörd-päikesepaneel toodab elektrit öösel
Jäisest avakosmosest võib saada uus energiaallikas. Teadlased on töötanud välja tehnoloogia, mis muundab Maalt külma ilmaruumi kiiratava soojuse elektriks. See tehnoloogia võimaldab valgustada ja soojendada maju ning luua ka püsiasustust teistele planeetidele.
Lood
  • 28.09.23, 06:46
Päikese jõud päästab keskkonna: uudsed päikesepaneelid muutuvad üha paremaks
Pooleteise tunniga jõuab Maale Päikeselt rohkem energiat, kui terve inimkond jõuab aasta jooksul tarbida. Tänu tehnilistele läbimurretele oleme valmis seda palju paremini kasutama. Päikeseelemendid on muutumas nii odavateks ja paindlikeks, et ekspertidel pole enam kahtlustki: päikeseenergia on meie trumpkaart teel keskkonna­sõbralikuma tuleviku poole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele