• 05.04.23, 07:57

Ülikiire evolutsioon on päästnud Tšornobõli konnad

Tšornobõli tuumajaama ümbritsevatel rohealadel leidub siiani radioaktiivset kiirgust. Uuest uuringust selgub, et üks selle ohtliku piirkonna pisike asukas on karmide oludega kohanenud täiesti omal viisil.
© Germán Orizaola / Pablo Burraco
  • © Germán Orizaola / Pablo Burraco
Kui 1986. aasta aprillis toimus Tšornobõli tuumajaama 4. reaktoris plahvatus, paiskus jaama ümbrusesse kuni 400 korda rohkem radioaktiivset materjali kui Hiroshimale visatud tuumapommi plahvatuse ajal.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.19, 13:57
Evolutsioon liigub ka tagurpidi
Loomad võivad taasomandada esivanemate ammu hüljatud omadusi. Siiani uskusid teadlased, et see ei ole võimalik, kuid värsketest uuringutest ilmneb sootuks vastupidine.
Lood
  • 27.03.24, 06:38
Kas vastab tõele väide, et seened saavad elada kiirgusest?
Lood
  • 28.08.23, 07:11
Imeväikesed raskekaallased: neutrontähed üllatavad täheteadlasi
Linnuteel on tõenäoliselt miljard neutrontähte, kuid me ei ole neist kunagi eriti midagi teadnud. Hullem on aga see, et nüüd me teame nende kohta veel vähem. Nimelt on astronoomid avastanud neutrontähe, mis on poole väiksema massiga, kui oleks loogiline. Kui on leitud uus tüüp ultra­kompaktseid tähti, pööratakse mitu füüsikaseadust pea peale.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 08:00
Sunorek tõi kuuma eest kaitsvate välisruloode tootmise Eestisse
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele