Haldo-Rait Harro, kes tegi TalTechis magistritöö elektroonilise sõjapidamise olukorrateadlikkuse kuvamisest Eesti kaitseväes, sõnab ülikooli teadusuudises, et peale relvavõistluse lahinguväljal käib osa sõjategevust silmale nähtamatult. Kui internetis toimuvatest küberrünnakutest on kuulnud peaaegu igaüks, siis vähem teatakse sellest, mis on elektrooniline sõjapidamine.
„Elektrooniline sõjapidamine on definitsiooni järgi elektromagnetspektri kasutamine, mõjutamine või jälgimine sõjalise eelise saamiseks,“ ütleb Harro ja toob kõige lihtsama näitena raadiosaatjaga rääkimise – kui seda teha militaarses olukorras, on tegu elektroonilise sõjapidamisega. „Kuid elektromagnetspektrit kasutavad näiteks ka öövaatlusseadmed ja termokaamerad, mis võimaldavad näha pimedas või eristada keskkonnas objekte nende temperatuuri ehk neist tuleneva soojuskiirguse põhjal. Sellised seadmed ei pruugi abiks olla üksnes sõjategevuses, vaid need aitavad ka päästetöödel, matkadel või jahil.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna tehnikaülikool asub arendama roboteid ja andurite võrgustikke, et kaardistada, parandada ja seirata kanalisatsioonivõrgustikku. Selleks töötatakse välja tarvilikud robootika- ja tehisintellektilahendused.
Eesti esimene autonoomne robotlaev kannab nime Heli. See lasti esimest korda vette mullu sügisel. Niisuguste laevade järele on kogu merendusvaldkonnas suur nõudlus, nagu ütles TalTechi teadusuudises ülikooli teadur ja hargettevõtte MindChip tegevjuht Heigo Mõlder.
Välisruloode Eestis tootmine võimaldab tellimusi täita kiiremini ja paindlikumalt ning tagada kvaliteetsem järelhooldus, ka on Sunoline välisruloode hind nii soodsam. Pakkumises on piiramatu konstruktsioonide värvivalik, valgust läbilaskvad Screen-kangad ja 100% pimendavad materjalid.