• 01.11.20, 15:36

Väike on parem kui suur: miniraketid vuhisevad hiiglastest mööda

Minirakettide mõõtmed ja mass moodustavad üksnes murdosa suurte kande­rakettide omadest. Ometi on just väikesi ja nobedaid rakette taevas üha rohkem. Nende abil saavad teadlased uurida õhu­kihte, millest hiiglased lihtsalt läbi müristavad.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Minikosmoserakett on oma kümnemeetrise pikkuse ja kahetonnise massiga maailma suurima kanderaketi Falcon Heavy kõrval justkui hiir võrdluses elevandiga. Too „kosmiline hiir“ pole ainus: praegu on pisirakette taevasse lendamas palju.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.19, 19:33
Uus rakett pistab end kosmosesse lennates nahka
Peagi võib kosmoserakettide suurte raskete kütusemahutite aeg ümber olla. Uut tüüpi rakett ammutab lennu ajal jõudu iseenda kere õgimisest. See tähendab väiksemat massi, odavamaid kosmoselende ja vähem kosmoseprügi.
Lood
  • 11.04.24, 07:34
Kas on tõesti tõsi, et super-Maalt oleks võimatu kosmosesse lennata?
Maalt rakettide kosmosesse saatmine nõuab meeletult energiat. Mis juhtuks aga siis, kui meie planeedi raskusjõud oleks veel suurem, nagu näiteks mõnel neist eksoplaneetidest, mida astronoomid nimetavad super-Maadeks?
Lood
  • 08.09.23, 06:55
Kosmost ootab suur koristuspäev
Igal aastal saadetakse orbiidile tuhandeid uusi kosmoseaparaate. Meie planeedi kosmiline lähiümbrus on tulvil kõikvõimalikke seadmeid ja ka nende jäänuseid. See segadus võib teha tulevikumissioonidele lõpu. Insenerid kavatsevad lennujuhtide ja prügivedajate abiga korra majja lüüa.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele