Võimsa sauruse pisikestele käpakestele leiti uus selgitus

Ilmselt kuulsaima dinosauruseliigi Tyrannosaurus rex’i tavatult lühikesed esijäsemed on teadlastele pakkunud rohkelt peamurdmist. Kui T. rex ise oli võimsa keha, vägevate, sambaid meenutavate tagajäsemete ja tohutute lõugadega elukas, siis tema koomiliselt väikeste esijäsemete lühiduse põhjust on siiani pelgalt oletatud. Uus hüpotees pakub välja üsna ebahariliku põhjenduse.

© Zumapress.com

DENIS RIVIN

1. MAI 2022

Varem on arvatud, et lühikesi esijäsemeid võis dinosaurusel vaja olla selleks, et paaritumise ajal partnerist kinni hoida, või siis olid need väga tõhusad lähirelvad, millega sai vaenlast või saaklooma kiiresti rappida.

California Berkeley ülikooli teadlane Kevin Padian arvab aga nüüd oma uues teadustöös, et T. rex’il olid niivõrd lühikesed esikäpad hoopis selleks, et liigikaaslased nendesse kogemata hambaid ei lööks. Ehk siis oli „käte“ väiksus põhjendatud sellega, et nii oli lihtsalt ohutum.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress